Z historie Kynologického klubu v Mošnově – 1. část

Náš kynologický klub byl založen 4.4. 1994 partou psích příznivců v čele s panem Olejákem. Cvičiště bylo vybudováno v bývalém areálu kluziště. Prvním úspěchem našeho klubu bylo     1. místo při obranářských závodech dne 18.6.1994, které získal pan Vysocký se psem Bennym. Do konce roku jsme ještě zvládli postavit klubovnu a uspořádat akci pro děti.

V roce 1995 jsme stále pracovali na vylepšení našeho cvičiště a zároveň jsme uspořádali 1. ročník soutěže „O Kahánkův pohár“. Soutěž probíhala podle ZVV1. Pohár si tehdy odnesl pan Klečka se psem Tinou, tehdy ještě člen kynologického klubu Skotnice. Nám neuniklo 3. místo pan Oleják. V září jsme uskutečnili otevřený závod dvojic podle ZVV1 a ZVV2. Ikdyž v celkovém pořadí jsme se na stupně vítězů neprobojovali, přesto pes Medy paní Aleny Mrkvicové byl nejlepší v poslušnosti a nejlepší stopu obhájil pan Vysocký se psem Enzem. Dalším našim úspěchem bylo opět 3. místo v obranářských závodech.

V roce 1996 jsme uspořádali klubový závod, po kterém se nám rozrostla členská základna o další nováčky. V letních měsících jsme opět uspořádali několik akcí pro děti s ukázkou výcviku psů. Ještě jsme se zúčastnili obranářských závodů jednotlivců tak družstev.

V roce 1997 stoupl opět zájem mládeže o vstup do našeho klubu. A pak přišel červen 1997 a s ním i povodeň. Ta zničila celý výcvikový areál a tato zkutečnost vedla k zastavení činnosti klubu. Čekala nás práce, aby cvičiště a klubovna byla opět naší chloubou.

V roce 1998 stále opravujeme následky způsobené loňskou povodní.

V roce 1999 jsme se již zúčastnili přátelského závodu ve Skotnici.

V roce 2000 jsme se plně věnovali výcviku psů a začali jsme stavět odkládací kotce.

V roce 2001 se výcvikářem stal pan Oleják a pan Dekař a figurantem pan Mende. Začali jsme pořádat hromadné očkování psů na cvičišti. Tato akce měla velký ohlas hlavně u starších majitelů psů.

24. 4. 2002 byl zaveden elektrický proud „střídavý, střídavý elektrický proud“. Dále pracujeme na zvelebení klubovny a konečně nám teče vlastní pivo. Předvedli jsme ukázky naší práce se psi na obecních slavnostech v Petřvaldě, Mošnově a Sedlnici. Ukázky měly u diváků velký ohlas a přivedly mezi nás nové členy klubu. V průběhu roku jsme se zúčastnili několika závodů. Jeden z našich psů složil zkoušku ZM v Bartošovicích.

V lednu 2003 jsme opět zajistili očkování psů pro veřejnost. Přibylo nám nových členů a je zajímavé, že u nás v klubu je převaha žen. Při prvním pěkném počasí proběhla jarní brigáda. V březnu jsme se zúčastnili závodu v Novém Jičíně. V dubnu zavedena voda do klubovny, konečně netaháme kanystry! V červnu jsme opět obohatili vystoupení Mošnovské obecní slavnosti, dále jsme se zúčastnili závodu v Bartošovicích. V říjnu jsme uspořádali klubové závody pouze pro členy klubu, aby si i nováčci mohli vyzkoušet atmosféru závodu. Chutný guláš a uzený kabanos nás držel na nohou. No a sem tam nějaká ta šťopička na zahřátí chybět nesměla. Výsledky dopadly podle očekávání, ale důležité bylo, že i nováčci si prožili své první nervy.

Zde napište svůj komentář