Stalo se …

  • Klubové závody

Fotky : http://www.kkmosnov.cz/klubovky2014/

Na 8. listopadu jsme naplánovali klubové závody. Žel počasí nám nevyšlo vstříc, proto jsme závody přesunuli na neděli 9. listopadu. Mohu říci, že o to intenzivněji jsme se jich zúčastnili. Sešli jsme se ve velkém počtu, a byť si někteří nevěřili, klobouk dolů před těmi, kteří si přišli jako vždy v neděli zacvičit a nastoupili jako závodníci. Jsem na Vás hrdá

Jako malé znevýhodnění jsem si pro soutěžící připravila překvapení ve formě cizí osůbky v roli rozhodčího. Tou se na ten den stala Eva Jurečková (Hozová) z kynologického klubu Skotnice. Závodilo se v kategorii ZM, beze stop. Závod byl velmi napínavý, rychlý, s bohatým občerstvením a dobrou náladou. Nuže teď to nejdůležitější.

Na 1. místě se umístila Ilona Vrbancová se psem Britem. 2. místo obsadil Milan Klečka se psem Rossem a na krásném 3. místě se umístila Liduška Látalová se psem Karlem. Gratulujeme. Děkuji všem, kteří se zúčastnili, a věřím, že ty další závody nám promíchají pořadí takovým způsobem, se nebudeme stačit divit. Máme se na co těšit

 

  • Výstavy 2014

Fotky : http://www.kkmosnov.cz/vystavy2014

Naši členové získávají i medaile na poli výstavním. Jaroslav Smolík s rotvajlerem Paddym získal na Mezinárodní výstavě psů v červnu v Brně ocenění pro nejkrásnějšího psa plemene (titul BOB). Úspěch jej čekal i v září, kdy na Národní výstavě psů v Brně získal ocenění vítěz klubové výstavy (titul CAC). Předseda našeho klubu, Ing. Ivan Korbelář získal s fenkou Debbie krásné druhé místo na Klubové výstavě plemene Hovawart.

Paddy bodoval i na Evropské výstavě psů v Brně, kde obsadil nádherné 2. místo z celkem 69 zástupců. Fenka Debbie získala na této výstavě známku VN2 (velmi nadějná).

 

  • Gulášfest 2014

Fotky : http://www.kkmosnov.cz/gulasfest2014

Psíčkařský klub (haf haf) je za vodou (haf haf) září to tam pohodou pejsci hezky štěkají jak páníčci říkají.

Býčka jsme si (haf haf) ulovili (haf haf) do měkka ho uvařili, nejsme žádní žabaři guláš se nám podaří :-)

 

  • Brigáda 16.-17.8. 2014 aneb když jsou na cvičáku chlapi

Fotky : http://www.kkmosnov.cz/strecha

 

  • Oslavy 20. výročí založení klubu 28. června 2014

Fotky : http://www.kkmosnov.cz/vyroci/

Už je uklizeno, vypito i snědeno. Odešli poslední hosté. Dohrála kapela, dozněl poslední akord kytary. Ráno bylo jasné a přívětivé, když jsme šli spát. O čem, že to vlastně budu psát?

O tom, že už to bylo 20 let, co se sešli lidé, kteří mají rádi psy a chtěli vlastní klub. Někteří už v klubu byli, ale byl to klub z vedlejší vesnice. A doma je doma. Proto se domluvili Jarek Oleják, Radek Kolář, Roman Sýkora (Syky), Jenda Papák, Jarek Sork, Tonda Semerád (Drát), Tomáš Růžička a Zdenek s Petrem Vysočtí, že si založí vlastní mošnovský kynologický klub.

Jak ubíhal čas a tito lidé odešli, krom Radka Koláře, který je s námi doposud, změnil se klub složením lidí i psů, jen ne zaměřením. Sesbírali jsme fotky, dopsali kroniku, oslovili bývalé zakládající členy a k radosti všech se rozhodli to pořádně oslavit. Naložili jsme maso, koupili pivo, objednali country kapelu. Ti, jež trochu znají naši historii, vědí, že náš klub vznikl tak trochu s přispěním sousedního klubu Skotnice a že jsme hned od počátku spolupracovali a porovnávali naše síly i psy na společných závodech. Proto jsme se obrátili na naše sousedy ve Skotnici a požádali je o vystoupení k příležitosti této oslavy a také pro to, aby naši členové, současní i bývalí se mohli pokochat prací jiných. Tímto bych jim chtěla moc poděkovat, protože ukázka poslušnosti i obran byla velmi dobrá a byla tématem diskuzí do pozdních večerních hodin. Zároveň jsme na této oslavě nominovali zakládající členy a členy, kteří významně přispěli k založení a rozvoji klubu na Čestné členy. Byli nominováni J. Oleják, R. Sýkora, J. Papák, A. Semerád, T. Růžička, bratři Vysočtí, Radko Tománek, František Chadim, J. Nevlud a R. Máca. Mrzí nás, že z výše jmenovaných nepřišli všichni, ale nijak jim to nezazlíváme. Je každého věc, jak se rozhodne a těm, kteří se rozhodli svou nominaci přijmout děkujeme a vítáme je u nás. Po ukázkách a jmenování jsme ponechali volný prostor jídlu a pití, protože někteří hosté i členové se dlouho neviděli, takže se rozproudila živá konverzace na všech stranách. Mezitím se nám nachystali Šviháci, aby svižně načali hudební večer. Po počátečním ostychu se na travnatém parketu objevili tanečníci s partnerkami a tančili jako o závod. Kapele se u nás tak líbilo, že po oficiálním konci uklidili vybavení a jen tak s nástroji sedli k nám a za přispění mošnovských kytaristů se hrálo a zpívalo ještě 3 hodiny poté. Byl to krásný večer. Přišli lidé, kteří se rádi baví, tančí, jedí i pijí, děkujeme všem.

A tak to ma byt, bo tak to je spravne :-)

  • Očkování psů pro veřejnost

Dne 27. dubna jsme organizovali očkování psů pro širokou veřejnost. Očkování či případné vyšetření psů obyvatel Mošnova a blízkého okolí prováděl MVDr. Robert Lakomý z Kopřivnice. Při té příležitosti bylo možné doplňková léčiva či antiparazitika. Možnosti nechat přeočkovat svého „psího přítele“ využilo několik desítek obyvatel a jsme rádi, že tímto způsobem můžeme být prospěšní naší obci.

  • Seminář dogfrisbee s Luckou Schönovou pro začátečníky

První májový den se v prostorech našeho klubu konal Seminář dogfrisbee s Luckou Schönovou pro začátečníky. Seminář byl organizován a plně v režii bývalých členek našeho klubu. Seminář vedla několikanásobná mistryně ČR, mistryně Evropy i světa a také trenérka nejlepšího dogfrisbee týmu v ČR pro rok 2013.

Krásné počasí jen podtrhlo skvělě vydařenou akci plnou dobré nálady kde se zájemcům o tento mladý sport dostalo spousty informací jak začít. Zároveň si účastníci semináře prakticky vyzkoušeli několik druhů a stylů hodů disků pod odborným dohledem. Zkušenost a trpělivost trenérky spolu s individualním přístupem změnil seminář v zážitek plný informací a zábavy.

Zde napište svůj komentář